Таблата „времянки“ биват няколко вида. Монофазни, трифазни и комбинирани. Те се поставят най-често на обекти, където все още няма открити партиди за ток от електроразпределителните дружества, затова се наричат „времянки“. В тях могат да се добавя различен брой монофазни както и трифазни контакти, и разнообразна автоматика като: контактори, прекъсвачи, бутон пуск-стоп, реле за време, фотоклетки, автоматика за управление на различни машини, подемници, кранове, телфери, асинхронни и синхронни двигатели, както и приемници за дистанционно управление.
Електроинсталацията е неизменна част от жилищното строителство. Важно е тя да бъде изпълнена професионално и с качествени материали. Ел инсталацията трябва да отговаря на стандарта на дадената държава, в случая на БДС (Български държавен стандарт). Сечението и вида на кабелите трябва да бъде съобразено с натоварването върху кабела. Разпределителното табло трябва да бъде поставено на удобно и достъпно място. Инсталацията трябва да бъде разпределена на различни токови кръгове, на които е сметнат по отделно за всеки, максималния товар, на който ще работи. На всеки токов кръг се поставя АП (Автоматичен предпазител), който при възникване на късо съединение трябва да сработи. В таблото може да се постави различна автоматика, която да спомага за комфорта и безопасността на хората. Защита от пренапрежение: тя не е задължителна, но е препоръчителна, защото предпазва вашите уреди от токови удари. Освен това, токът сработва и при ниско напрежение, което също може да доведе до изгарянето на някой уред. ДТЗ (дефектнотокова защита): тази защита сработва при появата на напрежение между нула и земя. При направата на нова ел инсталация се използват трижилни кабели, които позволяват поставянето на ДТЗ.
Представлява тип висяща лампа със здрав алуминиев корпус с вентилационни прорези, като при конвенционалните лъчисти нагреватели. S-куки за безопасно скъсяване или събиране и закрепване на излишни дължини. Заварена верига, предпазна решетка, превключвател. Поставя се над желаното от вас място за възпроизвеждане на необходимото количество топлина. Осигурява ви приятни изживявания на открити меса в студено време.
Подмяна на външни осветителни тела, поставяне на лед лампи и прожектори. Това се налага заради по-добрите показатели на лед лампите от старите осветителни тела. Предишните имаха по-слаба осветяемост, по- къс живот и не на последно място доста по-голямото потребление на електрическа електроенергия. Новите лед лампи са по-леки, имат доста по-добра осветяемост, по-дълъг живот на експлоатация и са в пъти по- икономични.
Фотоволтаичната система съдържа слънчеви панели, съставени от слънчеви клетки от полупроводников материал, при който протича фотоволтаичен ефект. Процесът по природа е физикохимически, тъй като първият му етап е фотоелектричен ефект, след който протича електрохимичен процес, при който се генерира електрически ток. Енергията, генерирана с фотоволтаични системи отдавна се счита за чиста и възобновяема енергия. Самите фотоволтаични системи произвеждат DC напрежение и ток. Най-масовите фотоволтаични системи съдържат множество фотоволтаични панели и инвертор.
Разпределителното табло (също електрическо табло) е електрическо устройство, част от електрическа инсталация, чрез която тя се разделя на обособени токови кръгове. Обикновено в разпределителните табла се монтират главен прекъсвач, предпазители или прекъсвачи за отделните токови кръгове, в съвременните табла – и диференциалнотокови защити, като тези елементи са обединени в обща огнеустойчива кутия.